Bebek Bakıcı Kamera Sistemi

Anne babalar bazen çocuklarını bir bakıcı ile baş başa bırakırken çok tedirgin olabilirler. Bu kaygıyı hafifletmek için çoğu aile, bakıcı yada bebek kamerası olarak da bilinen bir güvenlik kamerası kurmayı düşünür. Bu kamera sistemleri, çocuk bakıcısını denetlemek ve çocukların güvenliğini denetlemek için kullanılır.

Kameralar ailelere bir güvenlik duygusu getirse de, bakıcılar bazen kameraların gözetiminde çalışmaktan rahatsız olurlar. İşverenlerin kendilerine veya becerilerine yeterince güvenmediklerini düşünebilirler.

Ebeveynler bazen çocuk bakıcısına karşı gizli kameralar koymak yolunu seçebilirler .  Bakıcı kamera sistemlerinde  bakıcıya iyi bir açıklama yapmak veya bu gerçeği çalışanlarından saklamamak iyi bir yol olacaktır.

Bakıcı kamerayı sizinle aynı bilinçle kabul ettiği zaman bakıcının en iyi şekilde hareket etmesini sağlayacağından, bakıcınızla birlikte tam bir gözetim yapmanız her zaman tavsiye edilir.  Örneğin, işi sırasında bakıcı üstünü  değiştirmek isterse, bunun için kamera olmayan bir yere gitmesi gerektiğinin farkında olacaktır. Çoğu profesyonel bebek bakıcısı yada hastabakıcı, bir kamera gözetiminde çalışırken herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Bazen, ebeveynler kameraların varlığını bir sır olarak saklamak isteyebilirler. Ancak, gizli bir kameranın bir bakıcıyı yalnızca suiistimali olacağı ve aslında onun istenmeyen bir şey yapmasını engellemeyeceğini unutmamaları gerekir. “Önlemek tedaviden iyidir” deyimiyle, güvenlik kameralarının tam olarak açık açık söylenmesi tarafların yararınadır.

Artıları:

  • Dadı kameraları ebeveynlere bir güvenlik duygusu sağlar: Çocuklarınızı bir yabancıya bırakmak zor olabilir. Kamera gözetimi, çocuklarınızı istediğiniz zaman izleyebilme olanağına sahip olarak size rahatlık sağlar.
  • Çocuklarınızı izlemek, gün boyunca neler yaptıkları hakkında bilgi verecektir: Bazen çocuklarınız, onlarla bir gün boyunca olan her şeyi size söyleyemez. Bu gibi durumlarda, video kayıtları, çocuğunuzun aktivitelerini gözlemleyerek, çocuklarınızın gelişimini izlemenize yardımcı olabilir.
  • Kameralar aracılığıyla kendinizi daha bağlı hissedebilirsiniz: Genellikle ebeveynler, varlıklarının tadını çıkarmak için çocuklarıyla birlikte bulunmazlar. Çocuklarla vakit geçiremedikleri için kendilerini suçlu hissedebilirler. Kamera sistemi yardımıyla, ebeveynler çocuklarıyla bir bağ duygusu yaşayabilir.

Eksileri:

  • Bakıcı, kamerayı güvenini sarsmanın bir yolu olarak görebilir: Çocuğunuzun bakıcısı, bir kameranın varlığından rahatsız olabilir, işinde ona güvenmediğinizi hissedebilir.
  • Bakıcı özgür davranış konusunda rahatsız olabilir: Dadı olmanın eğlenceli yanlarından biri çocuklarla oynamaktır; bu, bakıcının çocuklarla yerde yuvarlanmasını, zıplamasını ve dans etmesini içerebilir. Kaydedildiğini ve çocuklarla oynarken ebeveynlerden birinin onu izliyor olabileceğini bildiği durumda , bu onu çekingen yapacaktır.
  • Yasaları ihlal ediyor olabilirsiniz:  kamera sistemi yerleştirmeye karar verirseniz, yaşadığınız ülkedeki kurallarını kontrol etmelisiniz. ses ve görüntü kaydı konusunda bir avukattan bilgi alınız. Kesinlikle gizli kayıt yapmayınız.
Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?