HD güvenlik kamera sistemleri

En İyi Güvenlik Kamera Sistemini Seçmek

Size en uygun doğru kamera güvenlik sistemi seçmenize yardımcı olmak istiyoruz. Her ev, iş ve mülk farklıdır ve göz önünde bulundurulması gereken farklı güvenlik gereksinimlerine sahiptir. Bunu unutmadan farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunuyoruz.

Bir mülkün ihtiyaç duyduğu şeyin belirlenmesi , en iyi güvenlik kamerası sistemini seçmenize yardımcı olacaktır . Tüketiciler, gerçekten proaktif bir güvenlik çözümü oluşturabilen sayısız özellik ve işlev arasından seçim yapabilir.

En uygun fiyatlı modern güvenlik kameraları bile, yüksek çözünürlüklü video kalitesi ve gece görüşü dahil olmak üzere güçlü teknolojiyi kullanır, artık bu özellikler standart olmuştur. Satıcılar genellikle sattıkları paketlenmiş güvenlik gözetleme sistemlerinin çoğunda genel amaçlı kameralar satarlar.

Çevrimiçi güvenlik kamera mağazalarının birçoğu, müşterilerin, gerektiğinde genel amaçlı güvenlik kameralarını özel modellerle değiştirmelerini sağlayacaktır. Mülkünüzün hangi güvenlik kamerası modellerine ihtiyaç duyacağını belirlemek için hangi soruları sormanız gerektiğini sizlere bildirmek istiyoruz.

Bu soruları cevaplamak, işletmenizin veya evinizin güvenlik gereksinimlerini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edinmek veya bir güvenlik kamerası uzmanıyla iletişim kurmak için uzman teknik servisimizle yada satıcımızla whatsapp iletişim hattımızdan yada web sayfamızdaki www.styx.com.tr diğer iletişim yollarından birisini kullanabilirsiniz.

Kablolu Veya Kablosuz Güvenlik Kamerası Sistemi?
Kablosuz güvenlik kameraları tüketicilere benzersiz avantajlar sağlasa da, bazı sınırlamaları da vardır. Kablosuz güvenlik kameraları, yakındaki bir priz vasıtasıyla bir güç kaynağına ihtiyaç duyacaktır, her nekadar kablosuz olsa dahi bir elektrik beslemesine ihtiyaç vardır.

Kullanılan kablosuz teknoloji, güvenlik kameralarının video besleme sinyallerini bir monitöre veya DVR’ye iletmesini sağlar. Bu güvenlik kameralarının bazıları pillerle çalışabilse de, sık sık değiştirilmeleri gerekir.

Kablosuz teknolojinin doğası, kablosuz güvenlik kameraları ile etkileşimi ciddi bir sorun haline getirmektedir. Parazit, video kalitesini ve görüntü kaybı oluşmaktadır bunların genel etkinliğini büyük ölçüde azaltabilir.

Sınırlamalara rağmen, kablosuz kamera güvenlik gözetleme sistemi bazı ayarlarda hala uygundur. Kablolu bir sistem, cctv kablolaması olarak bilinen bir kablo üzerinden hem video hem de güç sağlayabilir. DVR veya monitör tüm güç gereksinimlerini yönetebilir.

Renkli Veya Siyah Beyaz?
Çoğu modern güvenlik kamerası, ayrıntıları daha kolay tanımlamanızı sağlayan yüksek çözünürlüklü, renkli bir görüntü üretir. Bununla birlikte, siyah beyaz bir görüntü kullanmanın bazı avantajları vardır.

Yalnızca düşük ışıklı ortamlarda çalışacak güvenlik kameraları siyah beyaz görüntüleme kullanmalıdır. Çoğu renkli güvenlik kamerası, düşük ışık algılandığında otomatik olarak siyah beyaza döner.

Hangi güvenlik kameralarının mülkünüze en uygun olacağını belirlerken bu dikkate alınmalıdır.

Gece Görüş Yeteneğine Gerek Var mı?
Gece çok az ışık olduğunda bir alanı izleyecek olan güvenlik kameralarının gece görüş kabiliyeti ile donatılmış olması gerekecektir. Gece görüşünün etkin uzaklığı bazen güvenlik kamerasındaki LED ışıkların sayısıyla ölçülür.

Genel amaçlı bir kamera güvenlik gözetleme sistemi, on beş – otuz LED ışıkla çalışır. Bu, çok daha fazlası olan yaklaşık 15-20 metrelik bir gece görüş alanına karşılık gelir.

Buna karşılık, Starlight gözetim kameraları gibi yüksek güçlü bir gece görüşlü güvenlik kamerası, çok daha az ışıklarda bile çok kaliteli görüntüler verecek şekilde dizayn edilmiştir.

IP Kameralar
Farklı Görüntü Kalitesi Gereksinimleri Nelerdir?
Bir kamera güvenlik gözetleme sistemi seçiminde en önemli faktörlerden biri gerekli görüntü kalitesi gereklilikleridir. İzlenecek farklı konumlar, göz önünde bulundurulması gereken farklı görüntü kalitesi gereksinimlerine sahip olacaktır.

Örneğin, bir otoparkta plaka numarası yakalamak için plaka yakalama kameralarına ihtiyacınız vardır. Diğer kameraların yalnızca kapıda kimin olduğunu tanımlaması gerekebilir.

Eski analog kameralarda görüntü kalitesini TV Satırı (TVL) sayısına göre belirlenebilir şekildedir. En genel amaçlı güvenlik kameraları 400 ila 800 TVL’ye sahip olacak şekilde değerlendirilir.

Analog kameralar gelişmiş HD teknolojisi ile AHD adı altında TVL yerine ip kameralar gibi piksel bazlı kalite üreten güvenlik kameraları piyasaya çıkmıştır. Bunlar yüksek görüntü kalitesi sağlayan uygun fiyatlı çözümler olarak dikkat çekici sistemlerdir.

Çoğu IP ağ güvenlik kamerasının genellikle eski analog CCTV kameralardan çok daha yüksek bir video çözünürlüğü ürettiğini akılda tutmak önemlidir .

Hatırlanması gereken bir diğer önemli faktör, istenen aralığın görüntü kalitesi gereksinimlerini de etkileyeceğidir. Genel bir kural olarak, güvenlik kamerası ne kadar uzakta olursa, gerektirdiği kadar yüksek çözünürlük elde edilir.

Güvenlik Kameraları Nelere Maruz Kalacak?
Dışarıda kullanılacak bir kamera güvenlik gözetleme sistemi tipik olarak bir tür hava şartlarına karşı koruma gerektirir. Genel amaçlı güvenlik kameralarının çoğu “normal” hava koşullarında dış mekanlarda kullanılabilir.

Güvenlik kamerası şiddetli yağmura veya rüzgâra maruz kalırsa, güvenlik kameralarının muhafazasını ve montaj dirseklerini yükseltmek iyi bir fikirdir. Bu, güçlü hava koşullarının güvenlik kamerasına zarar vermemesini sağlayacaktır.

Güvenlik kameralarının mümkün olduğu kadar dışına monte edilmesi önerilse de, bazı durumlarda vandalizme karşı korunmak için güçlendirilmiş muhafaza ve montaj braketleri kullanmak önemlidir.

Genellikle dışarıda çalışacak güvenlik kameralarının çoğunun güçlendirilmesi önerilir.

İşletmenizin, evinizin veya diğer mülkünüzün düzenini anlamak, güvenlik kameraları seçiminde önemli bir belirleyici faktördür. Örneğin bir evin yalnızca birkaç kilit açıyı izlemesi gerekebilir.

Buna karşılık, bir park yeri, farklı hava koşullarında çalışabilen ve net bir görüntü kalitesi üreten güvenlik kameralarına ihtiyaç duyacaktır. Bir perakende satış şirketinin güvenlik kameralarını sadece çalışanlara veya yazar kasalarının üstüne koyması gerekebilir.

Her özellik farklıdır ve ihtiyaçlar özel ayara bağlı olarak belirli olacaktır. Bir mülkte yürümek, ne tür bir güvenlik kamerası modeli satın almanız gerektiğini daha iyi belirlemenize yardımcı olabilir.

Mülk sahipleri, mülklerinin güvenlik kameraları açısından neye ihtiyaç duyabileceği veya ihtiyaç duymayacağı konusunda kendi kararlarını verebilir. Bir güvenlik kamerası uzmanının deneyimine ve uzmanlığına bakmak her zaman çok yararlıdır.

Mevcut güvenlik kameraları konusunda geniş bir bilgiye sahip bir profesyonel, bir mülk için doğru kamera güvenlik gözetleme sistemini seçmenize yardımcı olabilir.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?