Ev için güvenlik sistemleri. Güvenlik Kamera Sistemlerini evde kullanılması için hazırlamış olduğumuz EV GÜVENLİK KAMERASI Kampanyalarımıza Bakınız. Evinizin dış kapısından koridor, mutfak ve hatta balkon gibi çeşitli risk bölgelerini izlemeniz, siz evden uzaklardayken Akıllı Telefonunuzla bağlanıp kontrol etmeniz mümkün.

Tavisye Edilen Ev Güvenlik Kamera Sistemi

4 adet 2Mp 1080P FullHD Ahd Dome Kamera

1 adet 4 Kanal 1080 FUllHD Kayıt Cihazı

1 adet 1TB 7/24 Tip Sabit Disk Sürücü

1 adet 12V 5A Adaptör

4 adet BNC jack

4 adet BNC+Power Jack

100m ye kadar 2+1 0.22mm Coaxial CCTV Kablosu

Sorunuz !

Montaj – KDV Hariç Fiyat

Eviniz için güvenlik kamera sistemi neden gereklidir. Nasıl bir güvenlik Kamera sistemi kurdurmanız sisin için faydalı olacaktır. Özellikle son yıllarda artan hırsızlık olayları can ve mal güvenliğinizi tehdit eder durumdadır. Güvenlik kameraları her nekadar hırsızları yakalamasa da bu konuda öncelikle caydırıcı bir etkisi olmaktadır, ayrıca olay gerçekleştikten sonra polis tarafından olayların aydınlatılmasını sağlamaktadır. Güvenlik kameralarının hayatımıza girip yaygınlaşmasının ardından bir çok olay çok hızlı şekilde emniyet güçleri tarafından bu kamera görüntülerinin incelenip sonuca ulaşmasından önemli bir katkı sunmuştur. Ayrıca evinize kurduracağınız bir kamera sisteminin başka faydalarını da göreceksiniz. Bebek bakıcıları yada evde çalışanlar, yada çocuklarınızın eve giriş çıkışlarının belirlenmesi gibi daha bir çok konuda size fayda sağlayacaktır. Özellikle bebekleri olan aileler için vazgeçilmez bir sistem haline gelmiş, çalışmak zorunda olan anne babalar bebeklerini ve bakıcılarını akıllı telefonlarını kullanarak gün içinde izleme imkanına sahip olmaktadırlar. Diğer yandan kameraların varlığı bir çok kişinin davranışlarına dikkat etmelerini sağlamaktadır.

Ev video gözetleme ekipmanı artık sadece zenginler için değil. Evlerini, mülklerini ve ailelerini korumak isteyen herkes, evde gözetim ekipmanı satın almayı düşünmelidir. Bir zamanlar pahalı ekipman fiyatlarında önemli ölçüde düştü ve her bütçeye sahip ev sahiplerine eşlerini ve çocuklarını korumaya imkânı tanıdı.

Ev gözetleme ekipmanı satın almadan önce, bazı faktörlere karar verin. Bir iç mekan veya dış mekan sistemi arasından seçim yapabilir, bir dizi kameraya karar verebilir, istenen özellikleri seçebilir ve bir depolama sistemi seçebilirsiniz. Video gözetleme ekipmanı satın almak teknik bilgiye ihtiyaç duymaz ancak biraz araştırma gerektirir.Tüketiciler elektronik mağazalarda ve özel izleme dükkanlarında güvenlik kameraları ekipmanları bulabilirler. Çevrimiçi alışveriş yapan kişiler güvenlik sistemleri satın almak için İnternet  sitelerine bakabilirler ancak unutmamak gereken en önemli nokta sağlıklı bir kurulum yapılmasıdır, ihtiyacınıza uygun ekipman ile uygun bir kurulum yapılması çok önemlidir.

Ev Gözetleme Sistemlerinin Türleri

Evde kamera sistemi ekipmanı alacak kişiler biraz sıkıntı yaşamaktadır. Bununla birlikte, tüketiciler birkaç teknik terim ve cihaz türü öğrendikten sonra satın alma konusunda kendinden emin hissetmeye başlayabilir. İlk adım, ihtiyaç duyduğunuz güvenlik sistemini daraltmaktır. Öncelikle ihtiyacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Güvenlik Kamera Sisteminden neler bekliyorsunuz, nereleri görmek istiyorsunuz.

Ev İçinin İzlenmesi ve Denetimi

Kapalı video güvenliği birçok nedenden ötürü yararlıdır. Kameralar, bebek bakıcılarına, ev sakinlerine, ev işçilerine ve uzak olduğunuzda evinizde olabilecek diğer herkese dikkat etmeniz için kullanılabilir. Tüketiciler birden fazla oda veya yalnızca bir alanı izleyebilir. Güvenlik kameraları genellikle yüksek kaliteli bir resim üretir ve olayları ayrıntılı olarak görmenizi sağlar.

Ev Dışarısının ve Bahçelerin İzlenmesi Denetimi

Eve gelen davetsiz misafirleri caydırmak ya da yakalamak için dış mekan kameraları çok faydalı ve son derece caydırıcı olabilir. Daha büyük ve görünür kamera avantajlı olabilir, çünkü suçlular kameraları gördükleri zaman içeri girmeye çalışmazlar. Dış Mekan ev güvenlik kameraları zor şartlara şartlara dayanacak şekilde üretilmiştir.Genellikle suya dayanıklıdırlar , Metal yapıları kötü niyetli hareketlerden korunmalarına yardım edebilir ve mercekleri korumak için silecekleri bile olabilir. Evinizde, ön kapı gibi belirli bir alanı izleyebilir veya tüm çevreyi izlemek için birden fazla kameraya sahip olabilirsiniz.

Kamera Seçenekleri

Eviniz için, tek bir kamera, Her oda ve alan için kameralar, tüm ev kamera sistemleri arasından seçim yapabilirler. Fiyat ve gereksinime uygun kameraların satın alınması gerekmektedir. Tek kamera , ön kapı veya tek bir odayı izlemek için kullanışlıdır. Çok oda ve tüm ev izlemek istiyorsanız bir kamera sistemine ihtiyacınız olacaktır, iç mekan ve dış mekan uygulamalarının birleşimi bir sistem kurdurabilirsiniz.

Kameraların Türleri

Tüketiciler, birçok farklı türde ev gözetim kamerası arasından seçim yapabilirler. Bireysel kameralar satın alabilir veya tüm ev için gözetim sistemini satın alabilirsiniz. Sadece bir veya iki güvenlik kamerası satın almak istediğinizde bir biri ile uyumlu kameralar satın almalı yada uzaman bir firma ile iletişim kurmanız gerekebilir.

Bazı ev sahipleri, çeşitli kullanımlar için birden fazla kamera türü satın almayı seçmektedir. Suçluların caydırılmasını isteyen tüketiciler potansiyel davetsiz misafirleri gözdağı için daha büyük bir dış mekan kamerası satın alabilirler. Dadı ve evcil hayvanlarla ilgilenmek isteyenler gizli bir kamera seçebilirler. Çoğu ev sahibi, maksimum koruma için farklı türde birden fazla kamera satın almayı seçmektedir.

Ev İzleme Ekipmanı Özellikleri

İstediğiniz ev gözetleme ekipmanının türünü belirledikten sonra, farklı özelliklere karar vermenin zamanı geldi. Özellikler, görüntü kalitesini ve fiyatını etkiler. Tüketiciler ihtiyaçlarına ve bütçelerine bağlı olarak belirli özelliklerden ödün verebilirler. Evde gözetim ekipmanı satın almadan önce, kablolu ve kablosuz, renkli veya siyah beyaz, çözünürlük ve kapsam arasında seçim yapmanız gerekir.

Kablolu ve Kablosuz

Kablolu ve kablosuz ev gözetleme ekipmanlarının her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır. “Kablosuz” terimi, kamera tarafından iletilen sinyali belirtir. Kablosuz kameralar daha fazla esnekliğe sahiptir . Tüketiciler, kablosuz kameraları nereye gerek duyarsa kurabilirler. Bununla birlikte, kablosuz İnternetten gelen kesintiler sinyali etkileyebilir ara ara düşme ve kopmalar yaşanabilir. Kablosuz ağ düzgün çalışmıyorsa, birkaç dakika, saat veya hatta günler süren kayıtlarınızı kaybedebilirsiniz.

Kablolu kameralar kurmak daha zor olabilir ve genellikle daha zahmetlidir. Teller hantal ve çirkin olabilir. Bununla birlikte, kablolu kameralar genellikle kullanıcılara daha net bir resim ve daha güvenilir hizmet sunarlar. Kablolu kameralar, duvarların içine tellerin yerleştirilebileceği yeni yapılar için de uygundur. Komple bir ev güvenlik sisteminin veya yapılandırılmış kablolama ağının bir parçası olarak kurulabilirler.

Renkli yada Siyah Beyaz

Çoğu durumda, ev gözetleme ekipmanı için renk gerekli değildir. Bazen işletmeler ve ticari mülkler renkli kameralar kullanıyor , ancak ev video güvenlik sisteminde bu özelliğe gereksinim duymama şansınız var. Bununla birlikte, alıcılar yüksek kalitede siyah beyaz görüntü üreten bir kamera arayabilirler. Bir saldırgan tespit etmeye çalışırken zarif bir resim kullanılamaz. Dışarıda bir sistem kullananlar kesinlikle gece görüş yeteneklerine sahip bir kamera arayacaktır . Bu özelliklere sahip gözetleme sistemleri, geceleri yüksek kaliteli görüntüler çekebilir.Düşük ışıkta olan dış mekan kameraları, bir alanı aydınlatabilen kızılötesi LED teknolojisinden yararlanabilir .

 

Herhangi bir elektronik cihazda olduğu gibi, daha yüksek bir çözünürlük, artmış görüntü kalitesine eşittir. Günümüzde ev kamera izleme sistemleri için AHD yüksek çözünürlük güvenlik kameraları tercih edilmektedir. 720p yada 960p giriş seviyesi ucuz çözümler olabilmektedir. Ancak FullHD 1080p çözünürlüklere sahip bir kamera size daha kaliteli bir görüntü sağlayacaktır.

Kapsama

Bir kamera lensinin kapsayabileceği alan miktarı büyük ölçüde değişir. Bazı kameralar yalnızca objektifin önünde doğrudan görebilir. Geniş açı lensler daha geniş bir alanı kaplarken pan-tilt-zoom kameralar 360 derecelik görüntüleri videoya çekebilir. Dış mekan kameralar için görmek istediğiniz alan ve karanlık seviyesine uygun gece görüş seçilmesi ona göre lens tercihi yapılması gerekmektedir.

Video Gözetim Depolama

Ev Kamera sisteminizde görüntülerini kaydetmek ve saklamak için bir cihaza ihtiyacınız var.  VHS kasetlerin günleri çok geride kaldı. Artık kullanıcılar saatlerce günlerce haftalarca yüksek kaliteli çekimi bir sabit sürücüye dijital olarak kaydedebilir. Bir DVR kaydediciyi seçmek basit gibi görünse bile belirli bir uzmanalık ve deneyim ister, evde kamera sisteminde yapılması gereken en büyük seçim IP veya analog kamera arasında olacaktır.

DVR Kayıt Cihazı

Bir DVR kaydedici , kullanıcıların sabit bir sürücüye belli miktarda çekim yapmalarını sağlar. Yüksek kapasiteli bir sabit disk,  günler hatta haftalar boyunca kayıt yapar. Daha büyük depolama miktarı mevcuttur ve ihtiyacınız olan depolama alanı, sahip olduğunuz kameraların sayısına ve kamera türünüze bağlıdır. DVR kaydedicinin avantajı, video içindeki herhangi bir noktaya hemen erişebilmeniz ve çekimleri uzaktan izleyebilmenizdir. Birden fazla kamera için yeterli sayıda Kamera Kanal çıkışı olduğundan emin olun.

IP ve Analog

IP ve analog kameralar, kamera görüntülerine iki farklı erişim türü sunar. Bir IP kamera , ev sahiplerinin İnternet sistemine bağlanır. Kameraya, kameranın URL adresinden erişebilirsiniz. IP, evinizin İnternet bant genişliğine bağlı olarak çalışır, kablosuz sistemler ile de iyi çalışır.

Kapalı devre televizyonlar olarak da bilinen analog gözetim sistemleri daha az pahalıdır ve sınırsız video çekimi yapabilir. Görüntüleri işleme almadan önce analog sinyali dijital haline getirirler. Analog sistemler bazen evde daha uygundur, çünkü İnternet bant genişliğini kullanmazlar.Bununla birlikte, IP kameralar genellikle birden çok kablosuz kamera kullanmanız gerekliyse daha iyidir.

Evde video izleme için ipuçları

Acemi alıcılar, ilk video gözetim sistemini satın alırken biraz kaybolmuş hissedebilirler. Her zaman zaman ayırın ve bol miktarda araştırma yapın. Güvenlik ve etkinliği artırmak için satın almadan önce ve sonra birkaç basit ipucu izleyin:

  •    Satıcıları Araştırma: Birçok farklı satıcıyla bağlantı kurun ve bazı ekipmanlarla ilgili görüşlerini sorun. Daima fiyatlarını karşılaştırdığınızdan emin olun.
  •     Arkadaşlarınıza sorun: En iyi öneriler genelde arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelmektedir.
  •     Uzmanlara sorun: Belli donanımlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için güvenlik kamerası uzmanlarıyla görüşün.
  •     İhtiyacınız olanı satın alın: Duygularınızla hareket etmeyin ihtiyacınızı belirleyin ve gerekli olanları satın alın.
  •    Uyarı İşaretleri koyun: Güvenlik işaretleri insanların gözetim sistemlerinizi bilmesine izin vererek davetsiz misafirleri caydırmaya yardımcı olur.

 

Sonuç

Ev güvenlik kamera ekipmanı satın almak ailenizi ve mülkünüzü güvende tutmanın mükemmel bir yoludur. Video izleme, davetsiz misafirlerin evinize girmesini önlemeye yardımcı olur ve evde olmadığınızda kapalı kameralar insanlara göz kulak olur. Tüketiciler tek bir kamera, birden fazla oda, tüm ev sistemleri ya da gizli “casus” kameralar arasından seçim yapabilirler. Alıcılar kablolu veya kablosuz sistemler arasında seçim yapabilir. Ayrıca bir kamera çözünürlüğü ve kapsama alanılarını seçmeniz gerekir.

Evde güvenlik kamera sisteminiz için 7 gün 24 saat izlemeyi planlamadığınız süreye uygun, bir depolama birimi satın almayı unutmayın. Çoğu müşteri, DVR kayıt cihazı ve IP veya analog sistem kullanır. IP daha yeni teknolojiyi kullanıyor ancak analog sistemler daha az pahalıdır. Satın almadan önce, araştırma yapın, uzman görüşlerini sorun ve fiyatları karşılaştırın. Güvenlik sisteminizi tanıtan işaretleri koymak istenmeyen misafirleri önlemeye yardımcı olacaktır.Güvende kalın.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?