DIŞ ORTAM GÜVENLİK KAMERALARI SEÇİMİ

Dış gözetim sisteminiz için nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Dış güvenlik kamerasının en önemli özelliklerinden biri hava şartlarına dayanıklı ve suya dayanıklı olup olmadığıdır. Bununla birlikte, eviniz için açık hava gözetim kamerası seçerken dikkate alınması gereken birkaç faktör daha vardır.

 

Eviniz için en iyi dış gözetim sistemini seçmenize yardımcı olması için düşünmeniz gereken bazı sorular.

 • Dışarıdaki güvenlik kapsamına ne kadar ihtiyacınız var?

  Kameranın görüntüleme açısı kameranın ne kadar yer kaplayacağını belirler. Geniş açılı lensler, mülkünüzün genel kapsamı için gerekli olan kameraların sayısını azaltmanıza yardımcı olur. İhtiyacınız olan kapsama alanına ve her kamera görüş açısına bağlı olarak, evinizin çevresinde daha fazla yer izlemek için birden fazla kamera veya çoklu paket satın almanız gerekebilir.

 • Kameranın yüksek kaliteli video çözünürlüğü var mı?

  Dış gözetim kamerası alışverişinde kameranın çözünürlüğü göz önüne alınması gereken bir diğer faktör. Kamera çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, görüntüler daha net ve kolay görüntülenir. İdeal olarak, en net görüntüler için 1080p veya daha yüksek bir çözünürlük isteyeceksiniz. Fotoğraf makinenizi bir DVR veya başka bir kayıt cihazına bağlarsanız, görüntünün yüksek kalitede kalması için HD ile uyumlu olmasının da gerekeceğini unutmayın.

 • Güvenlik kamerası gece görüşüne sahip mi?

  Gece izleme, dış gözetim kameralarının en yaygın kullanımlarından biridir ve yüksek kaliteli bir görüntü elde etmek için kızılötesi (IR) teknolojisine sahip bir kamera satın almak istersiniz. Birçok modelde, aydınlatma koşullarına bağlı olarak kızılötesi teknolojiyi otomatik olarak etkinleştiren veya devre dışı bırakan dahili bir IR kesme anahtarı vardır. Kamerada kullanılan kızılötesi LED’lerin sayısı, bir kameranın ne kadarının gece görüş mesafesinde olduğunu belirlemenize yardımcı olur.

 • İhtiyaçlarınız için en iyi fotoğraf makinesi stili nedir?

  Dış güvenlik kameralarının iki ana tarzı var – dome veya bullet. Her iki kamera stili potansiyel davetsiz misafirler için oldukça açık, ancak bir dome tarzı kameranın hangi yöne işaret ettiğini belirlemek daha zor, bu da potansiyel bir saldırganı caydırmaya yardımcı olabilir. Kamera stili konusunda akılda tutulması gereken bir diğer husus, tavan veya duvar üzerine monte etmek isteyip istemediğiniz.

 

 • Kameranın yeterli kayıt kapasitesi var mı?

  Hareketlerin bir parçasını evinizin çevresinde izlemek isterseniz, yerleşik depolama kapasitesine veya bulut kayıt özelliklerine sahip bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Kayıt kapasitesine sahip çoğu kamera, yeterli kayıt alanı sağlayan dahili SD veya microSD yuvasına sahiptir.

  Bazı sistemler ayrıca DVD veya mini diske kayıt yapıyor ancak çoğu şimdi DVR (dijital video kaydedici) teknolojisine geçiyor. Bilgisayar tabanlı bir kamera sistemi videonuzu bilgisayarınızın sabit diskine kaydederek video geçmişinizi hızlı ve kolay bir şekilde incelemenizi sağlar.

 • Kameranıza bir mobil cihazla erişmek istiyor musunuz?

  Günümüzde bulunan birçok dış gözetim kamerası, doğrudan bir mobil cihazınıza akışı yaşatabiliyor. Gün boyunca check-in yapmak ya da uzun süre uzak kalmak istiyorsanız, bu değerli bir özelliktir. Cihazınızla uyumlu bir kamera seçtiğinizden emin olun. Genellikle, uzaktan erişim, mobil uyarılar veya bulut tabanlı özellikler ev güvenlik izleme sağlayıcınızlaaylık veya yıllık ücret talep etmektedir .

 • Kablolu veya kablosuz bir güvenlik kamerası ister misiniz?

  Kablosuz kameraların kurulumu ve yeniden yerleştirilmesi kolaydır, ancak tam olarak korunmuş olduğunuzdan emin olmak için pil seviyelerini periyodik olarak kontrol etmek istersiniz. Kablolu üniteler genellikle profesyonel kurulum ve bir elektrik prizine erişim gerektirir ancak kablosuz cihazlardan daha net görüntüler elde etme eğilimindedir.

 • Kamera pan / tilt / zoom özelliklerine sahip mi?

  Uzaktan kumandalı pan, eğme ve zoom özellikli kameralar, daha geniş alanlara kapsama alanı sağlamak ve kameranın fiziksel olarak yeniden konumlandırılmasına gerek kalmadan mümkün olan en iyi görüş açısını elde etmek için idealdir.

 • Enerji tasarruf özellikli bir kamera ister misiniz?

  Gözetleme kameraları çok fazla enerji yiyebilir, ancak yalnızca hareket algılandığında kaydedilen bir model bulursanız, işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir. Birçok model sıradan bir şey algılanırsa sizi uyarır veya e-posta ile gönderecektir; bu nedenle sürekli kendinizi izlemenize gerek yoktur.

 

 

 • Ne kadar harcamak istiyorsun?

  99 dolara kadar bir CCTV güvenlik sistemi alabilirsiniz, ancak bu muhtemelen “sizin için ne ödeme yaparsınız” konusundaki bir davadır. İyi kalite, temel bir sistem (bir kamera) genelde 100-200 ABD doları arasında ücret alır ve binlerce dolar çok kameralı, iç / dış mekanlarda, fantezi sistemlerde hayal edilebilir her özellik.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?