HD güvenlik kamera sistemleri

EV Kamera Sistemi Kurdurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

CCTV güvenlik kameraları bugünlerde sanayilerin, iş yerlerinin, perakende mağazaların, depoların, ofislerin, restoranların ve evlerin emniyetini güvenliğini artırmak için popüler hale geliyor. Artan suç oranı, hırsızların yaptıkları zararlardan korunmak için insanları evlerinde bile bir CCTV güvenlik kamera sistemi kurmaya zorladı. Evinizin ve eşyalarınızın korunmasını sağlamak için bir ev CCTV Güvenlik kamera sistemi satın almayı planlıyorsanız, gereksinimlerinize göre en iyi Güvenlik kamera sistemini seçmeniz için bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Bu konulardan bazıları hakkında STYX Technologies olarak size bilgi vermek ve bilgi sahibi olmanızı istiyoruz.

1. Koruma ve İzleme Altına Almak istediğiniz Alan

Eviniz için bir Güvenlik Kamera Sistemi satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, izlemek ve kayıt altına almak istediğiniz yerin boyutunu belirlemektir. Ayrıca, kapsanacak yerin uzantısını da ileride kapsamak zorunda kalırsanız, CCTV kamera sayısını artırarak evinizin güvenliğini artırabilirsiniz. CCTV güvenlik kamera sistemi takan firmalara, gereksiniminize göre kurulacak farklı sayıda kamera içeren bazı kitleri olup olmadığını da sorabilirsiniz. Ancak satıcılar genellikle kendi kazanacakları paraya odaklı oldukları için daha fazlasını önerebilirler.

2. Kapsanacak hareket türleri Evinizde belirli belirli etkinlik türlerine dikkat etmek istiyorsanız, evinizdeki CCTV GÜvenlik kameranızın modelini ve konfigürasyonlarını gereksiniminize göre dayanıklılığını ve etkinliğini sağlamak için doğru bir seçim yapmanız çok önemlidir.

3. Alanlardaki Işıklandırma koşulları

CCTV Güvenlik kameralarınız dan en iyi sonucu almak için, kapsanacak alanlardaki ışıklandırma koşullarını iyileştirmeli veya ışıklandırma koşulları zayıf olsa bile net ve mükemmel görüntüler sağlayabilen güvenlik kameralarını seçebilirsiniz. Ayrıca, evinizin dış ve iç ortamını ısı, ışık , yağmur, rüzgar, kar gibi çevre koşullarına göre çalışmak üzere farklı Güvenlik kameraları seçmelisiniz.

4. İhtiyacınıza göre kameranın çözünürlüğünü seçebilirsiniz ,güvenlik kameralarının çözünürlük kalitesi kurulum ve modellerine göre değişebilir. Sizin durumunuzda ev koşullarında ve alanların genişliğine göre kameranızın çözünürlüğü de ihtiyacınıza göre değişken olacaktır. Standart çözünürlük günümüzde 2 Mp fullHD çözünürlük olabilir.

5. Uzaktan görüntüleme seçenekeleri
Evinizdeki Güvenlik kameranızla izlediğiniz yerdeki etkinliklerin uzaktan görüntülemek istiyorsanız, görüntüleri kullanarak izlemenize yardımcı olacakları akıllı telefon yazılımları ve bilgisayar yazılımlarına dikkat etmelisiniz. Yada tam güvenlik için internet bağlantısı olmayan bir kapalı sistem kurdurmanız da mümkündür.

6. Hareket sensörlü veya sürekli kayıt
Güvenlik Kameranız tarafından herhangi bir hareket algılandığında seçtiğiniz alanınızın görüntülerini kayıt etmek istiyorsanız, hareket sensörlü yada harekete duyarlı CCTV güvenlik kameraları satın almayı düşünmelisiniz. Bu kameralar, evinizde sık sık işlem yapılmayan veya çok dinamik olmayan alanların gözetimi için daha yararlı olabilir. Günümüzde sürekli kayıt genel olarak tercih edilmektedir.

7. Depolama kapasitesi
Farklı CCTV Güvenlik Kamera Sistemlerini farklı özellikli ev güvenlik kameralarını piyasada bulabilirsiniz. Bir süre görüntü kaydetmek isterseniz,basit tek olarak satılan kameralarda dahili SD yuvası olan bir kamera sizin için yeterli olabilir, bir SD kart amacınıza hizmet edebilir. Bu SD kartlar, gereksiniminize göre seçebileceğiniz 32 GB, 64 GB ve 128 GB gibi farklı depolama kapasitelerinde sahip olabilmektedir. Ancak görüntüleri daha uzun süre kaydetmek istiyorsanız, güvenlik kamera sisteminiz ile bir sabit diski depolama birimine sahip olmanız gerekir Styx Technologies uzmanı her zaman size ihtiyacınız olan disk kapasitesini hesaplayarak tavsiyede bulunur. Ayrıca düşük fiyatlı olarak satılan CCTV kamera sistemleri herhangi bir dahili depolama sistemi olmadan da satılmaktadır. Bu gibi durumlarda sadece anlık izleme yada uzaktan izleme mümkün olabilmektedir.

8. Yüksek Kaliteli kameralar ve aksesuarlar
En iyi ev CCTV güvenlik kamera sistemine sahip olmak sadece kameranın kalitesine bağlı değildir, aynı zamanda cihazla birlikte verilen kullanılan aksesuar ve yan birimlerin kalitesine de dikkate dilmelidir. Evinizin güvenliğini artırmak için satın almak istediğiniz CCTV kamera sistemi hakkında araştırma yapmak için biraz zaman harcayarak, bu konuda daha iyi bir karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, montaj mazemeleri, güç adaptörü ve kullanılan kablo , soketler gibi malzemeler olmalıdır. Bir çok firma bu konularda ayrıntı ve bilgi vermez, müşteriye düşük kaliteli kablolar ve montaj malzemeleri sunar. STYX technologies olarak biz müşterilerimiz için sadece kamera ve kayıt cihazı değil, kullanılan kablodan en küçük Jak elemanına kadar her şeyi belirli bir kalite de sağlarız.Bu yüzden, bir CCTV kamera satın alırken sistemin size ne sağlayacağından emin olmalısınız.

9. Kalifiye kurulum servis hizmeti olan firmaları seçin
Seçtiğiniz ev CCTV güvenlik kamera sistemini seçtikten sonra, CCTV kameranızı izleme ve kayıt işlemlerini ve gereksinimlerinizi yerine getirmek için doğru yere ve açıyla kurmak için deneyimli ve nitelikli bir kurulum hizmeti bulmalısınız. Kurulum hizmetlerinin uzman personel tarafından yapılması önemlidir, STYX Technologies size en iyi sonuçları sunmak için bu tür üst düzey cihazları kullanacak şekilde eğitimli ve uzman personele sahiptir. Seçtiğiniz servis sağlayıcı, CCTV güvenlik sisteminizden uzun süreli hizmet alabilmenizi sağlamak için satış sonrası hizmetleri sağlayabilmelidir. STYX Technologies satış ve satış sonrası her zaman ulaşabileceğiniz ve destek alabileceğiniz uzun yılların firmasıdır.

10. Kameraları özel alanlara kurmaktan kaçının
Özellikle evinize bir CCTV güvenlik kamera sistemi kurarken, kameraları tuvalet, yatak odası veya banyo vb. Gibi özel alanlara kurmamaya dikkat etmelisiniz. Bu tür alanlarda CCTV güvenlik kamerası kurmak yasaya aykırıdır ve kendi mahremiyetiniz ihlal edilebilir. CCTV kamerayı özel yerlere kurmak suç olarak kabul edilir ve çeşitli türlerde yasal sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu kural, evinizde veya işyerinizde CCTV güvenlik kamerası kurduğunuzda her yerde geçerlidir. Styx Technologies olarak her zaman müşterilerimizi doğru şekilde bilinçlendirmek ve bilgi sahibi yapmak önceliğimizdir.

Sizlere bu yazı kapsamında basit olarak sizlerin bilmesi ve bir güvenlik kamera sistemini evinize kurdurmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık. Ayrıca bizimle irtibata geçtiğiniz zaman Styx Technologies tarafından size ihtiyaçlarınıza en uygun olan sistem, uygun fiyat ve kalite avantajları ile aktarılacaktır. İnternet üzerinden ucuz gibi görünen bazı Güvenlik Kamerası Paketleri sizler için daha sonra pahalıya gelebilir, yanıltıcı satıcılar yada montaj yapan herhangi bir kalifiye olmayan kişi yada firma sisteminizi işlevsellikten uzak kılabilir. Her zaman uzman yada tekin firmalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz, güvenlik şakaya gelmez.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?