HD güvenlik kamera sistemleri

Ev Otomasyonunu ve Güvenliği

Sizler için yine akıllı ev sistemleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Akıllı ev güvenlik sistemi temel olarak Wi-Fi ağınıza bağlanır, böylece akıllı telefonunuzu ve bir uygulamayı kullanarak sisteme dahil olan tüm cihazlarınızı izleyebilir veya kontrol edebilirsiniz. Giriş seviyesindeki sistemler genellikle bazı kapı ve pencere sensörlerini, bir hareket algılayıcısını ve Wi-Fi veya özel bir ağ gibi bir veya daha fazla kablosuz protokol kullanarak bu cihazlarla iletişim kuran bir bağlantı sistemi içerir. Tabiki bu sistemler üzerine bir çok ekleme yaparak tüm eviniz için kapsama sağlamak ve kapı kilitleri, garaj kapısı için özel açıcı, iç ve dış gözetim kameraları, ışıklar, sirenler,panjurlar, duman / gaz dedektörleri, su sensörleri ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir sistem kurmak için de kullanabilirsiniz. Sisteme bahsettiğimiz gibi bir çok farklı sensör eklenebilir.

ev güvenlik ve akıllı ev sistemleriKablosuz protokoller hakkında bazı bilmeniz gerekenler tüm ev güvenlik bileşenleri, ana hub (bağlantı noktası) ile iletişim kurmak için aynı kablosuz standardı kullanır ve aynı yere bağlanır, ancak güç gereksinimleri, sinyal aralığı, fiyat ve boyut gibi faktörler, hemen hemen yerleşmeyi imkansız halede getirebilir. Örneğin, kapı / pencere sensörleri gibi daha küçük parçalar tipik olarak Z-Wave veya Zigbee teknolojisini kullanır çünkü çok fazla güç gerektirmezler ve daha küçük pillerle çalıştırılabilirler. Ayrıca bir ağ topolojisinde de çalışırlar ve ağ bağlantılı cihazların kapsamını genişletmeye yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, hiçbir protokol Wi-Fi ile elde ettiğiniz bant genişliğini sağlamaz, bu nedenle genellikle güvenlik kameralarında düzgün video akışı sağlamak için ve akıcı data gerektiren diğer cihazlarda kullanılır. Ayrıca, Z-Wave ve Zigbee cihazları bir hub kullanılarak bağlanır ve kontrol edilir, Wi-Fi cihazları doğrudan ev ağınıza bağlanabilir ve bir uygulamayla kontrol edilebilir. Son olarak, Z-Wave ve Zigbee cihazları AES 128 şifrelemesi kullanır ve özel bir hub’ı olan kapalı bir sistemde çalıştıkları için Wi-Fi cihazlarından daha fazla güvenlik sunarlar.

Kayda değer her akıllı güvenlik sistemi, kesintisiz bir ortamda birlikte çalışan ve özelleştirilmiş kurallar kullanılarak kontrol edilebilen bileşenler sunar. Örneğin, hareket algılandığında ışıkların yanması için kurallar oluşturabilir, bir duman alarmı çaldığında kapılarınızın kilidini açabilir ve bir sensör tetiklendiğinde kameranın kayda başlamasını sağlayabilirsiniz. Bazı sistemler kayıtlı videoları yerel olarak bir SD kartta veya disk sürücüde saklarken, bir diğerleri bulut depolama olanağı sunarak tüm videoları internet üzerinde depolar.Genel olarak lokal sisteminizde video kayıtlarını tutmak , bütçenizi için iyi bir seçimdir, ancak video kayıtları belirli süre sonra eski kaydı siler ve yenisini kayıt edebilir bunu unutmayınız. Bulut depolama, kaydedilen videoların saklanmasını ve erişilmesini kolaylaştırır, ancak aboneliğinize bağlı olarak yılda binlerce Liraya mal olabilir. Bazı sistemler hem bulut depolama hem de yerel depolama sunar, bazıları ise zaman atlamalı kayıtla size DVR özellikleri sağlayan ve bu sayede belirli bir noktada gerçekleşen bir video olayını bulmayı kolaylaştıran özel bir depolama sürücüsü sunar. Anladığınız gibi bu konuda kendi ihtiyacınızı belirleyerek size uygun olan sistemi seçmeniz önemlidir.

Piyasadaki hemen hemen üm sistemler, akıllı telefonunuz üzerinden sistemi kurmak ve devreden çıkarmak, kurallar oluşturmak, bileşenler eklemek ve silmek ve alarmlar tetiklendiğinde push bildirimleri almak için kumanda merkeziniz olarak kullanmanıza izin veren bir uygulamaya sahiptir. Çoğu uygulama aynı zamanda canlı ve kaydedilmiş videoları izlemek, kapıları kilitlemek ve kilidini açmak, termostat ayarlarını değiştirmek ve sessiz alarmları gibi şeyleri yapmanızı sağlar. Bazı uygulamalar, sistemi bulunduğunuz yere göre otomatik olarak devreye sokmak ve devreden çıkarmak için telefonunuzun konum servislerini bile kullanır. Daha pahalı sistemler genellikle, uygulamanın yaptığı her şeyi yapmanıza izin veren dokunmatik ekranlı, iletişim merkezi görevi gören duvara monte edilebilen sistem panelli ile gelir.Ekran, bir alarm tetiklendiğinde profesyonel bir izleme servisi ile iletişim kurmanıza ve kurulu güvenlik kameralarının herhangi birinin videolarını izlemenize olanak sağlar. Bu ekranlar üzerinden sistemdeki bir çok fonksiyon eksiksiz kontrol edilebilmektedir.

Bu anlattığımız sitemler ilginizi çektiyse , şunu bilmeniz gerekir bazı sistemler kişilerin kendileri tarafından alınıp basit olarak kurmasına uygun sistemlerdir. Ancak bir çok sistem için Teknoservis gibi profesyonel uzman servis merkezlerinden servis hizmeti alıp, anahtar teslim kurulum yapmanızı önermekteyiz. Güvende kalın.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?