GÜVENLİK KAMERALARINI KULLANMANIN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

Teknoloji faydaları ve zararları olan bir şey olabilir. Yenilikçilik ve yükseltmeler bizim için birtakım faydalar gösterse de sorun yaratmak için de kullanılabilir.

Çoğumuz avantajlarından yararlanıyor, ancak bazılarının kazanılmış menfaatleri onu kötüye kullanmaya devam ediyor ve geri kalan kişilerin yaşamlarını sefil yapmaya devam ediyor.

Güvenlik kamerası evlerde olduğu kadar ofislerde de kullanılan modern teknolojinin harikalarından biridir. Sunduğu avantajların bolluğu sayesinde etkili bir güvenlik tedbiri olarak büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Fakat diğer buluşlar gibi, güvenlik kameralarının da birkaç sakıncası var.

Bununla birlikte, avantajlar dezavantajların sayısından fazladır ve bu devrim niteliğindeki ekipman sevdiklerini ve varlıklarını güvende ve güvenli tutmak konusunda ciddi olanlarla popüler olmaya devam etmektedir.

Evinizde veya ofisinde güvenlik kameraları kurmayı düşünüyorsanız, ancak yine de iki zihin halinde, bu yazı karışıklığınızı gidermeye yardımcı olmalıdır.

Avantajları

1. Suç Oluşmasını Engelleme Niteliği

Bu, güvenlik kameralarının kurulumunun en büyük ve en belirgin yararıdır. Yerleştirildikten sonra, insan üzerindeki etkilerini neredeyse derhal görebileceksiniz. Dikkatle yerleştirildiyse bile, paha biçilmez bir güvenlik hissi uyandırmaya başlayacaksınız.
Kameraları evinize ya da işyerine kurarsanız da, suçun oluşmasını önleyebilirsiniz. Kameranın sadece görme yeri onlara bakıyor ve kırmızı elle yakalanma konusundaki en ufak düşünce, sahtecilik yapıcıların en iyi davranışlarına sahip olmalarını sağlamak için gözlerini korkutuyor; çünkü kimliklerinin ve yasadışı faaliyetlerinin yakalandığını biliyorlardı.

Hırsızlık, dakiklik veya verimlilik ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız olun, güvenlik kameranız size çözümler sağlayabilir. Sizi güçlendirir ve evinizin ve ofisinizin kolay hedefler haline gelmesini engeller.

2. Olayları ve Faaliyetleri İzlemek

Güvenlik kamerası sistemleri ile çalışmak son derecede kolaydır çünkü yakın bir güç kaynağı olduğu sürece her yere yerleştirilebilirler. Bütün şekil ve boyutlarda gelirler; bazıları bitkiler, resimler, fotoğraf çerçeveleri vb. gibi yerlerde gizlenebilecek kadar küçük. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak ya gizli kameralar ya da monte edilebilen nesneler satın alabilirsiniz.
Güvenlik kameraları ile gözünüzün önünde şüpheli herhangi bir şeye veya başka şeye izin vermeyin. Ayrıca, kukla kameralar almayı önlemenizönerilirken, gerçek kameraları sabit bir güvenlik önlemi olarak sabitlemenin önemini yeterince vurgulayamazsınız. Suçlu akıllı ve kukla kameralar kendilerini uzak tutuyor, bu yüzden onlara sahip olmak için hiçbir anlamı yok.

Diğer yandan gerçek kameralar, evinizi ve ofisinizi ziyaret edenlerin ve bu yerlerde devam edenlerin etkinliklerini izlemenizi sağlayan çok yararlıdır. Bu, şüpheli kişileri algılamak ve etkinliklerine göz atmak için mükemmel bir yoldur.

3. Kanıt toplayın

Kameraların stratejik yerlere yerleştirilmeleri, insanların eylemlerini ve sözcüklerini izlemeniz gerektiğinde veya bir etkinlik sırasında kullanışlıdır. Modern güvenlik kameraları yalnızca yüksek kaliteli video yetenekleri ile değil, aynı zamanda ses ile donatılmıştır. Kusursuz sesle birleştirilmiş net görüntüler, onları bir dizi olayı kaydederken her zamankinden daha verimli kılar.

Bu, özellikle, görgü tanığının belli bir önemli ayrıntıyı unutmuş olabileceği veya gerçekten ortaya çıktıklarının doğru bir şekilde verilmiş olabileceği bir yasal senaryo ile uğraşırken yararlıdır. Bir güvenlik kamerasıyla yasal makamlar olayların serisini gerçekten açıldıklarında görebilirler.

4. Doğru Karara Varın

Güvenlik kameralarından görüntüler, hem ulusal hem de profesyonel senaryolarda anlaşmazlıkları çözerken doğru ve adil kararlar vermenize yardımcı olabilir. Ailenizde, çalışanlarınız arasında veya bir müşteri ile servis görevlileriniz arasında anlaşmazlıklar içeren bir durumla uğraşsanız da, şüpheleriniz fotoğraf makinenizin yardımıyla dinlenilebilir.Güvenlik kamerasını müttefiklerinize yaptırdığınızda, müşteriler veya diğer yetkililer tarafından yapılan yanlış, uygun olmayan veya imal edilen talepler düzenlenebilir.

5. Kayıtları Koru

Dolayısıyla, iki saat önce evinizde veya ofisteniz dışında olan bir şey hakkında bilgi sahibi olmalısınız ve merak size daha iyi yaklaşıyor? Güvenlik kayıtlarını inceleyerek bitirebilirsiniz. Kameralar sistematik olarak gördükleri her şeyi , yani olay tarih ve saatine göre kaydeder ve belgelemektedir .İster bir suç ya da küçük bir tiff olsun, fotoğraf makineniz bunu günlüğe yazar, böylece gerçek olayları araştırmanızı kolaylaştırır.

Dezavantajları

1. Gizlilik ve Mahremiyet.

Geçmişte, güvenlik kameralarının, özellikle mesleki kurulumlar da, tartışmalara neden olan birkaç örneği olmuştur. Çalışanların izni olmadan sürekli olarak gözetim altında tutulmalarına itiraz ettikleri ve ‘mahremiyetin işgali’ gerekçesini gerekçe göstererek dava açtılar. Bununla ilgili olarak bir kaçı da işverenlerine karşı yasal işlem yapmaya başvurdu.
Güvenlik kamera sistemlerine yönelik eleştiriler, ofislere yerleştirilmek konusunda suç işlemiş ve işverenin ya çalışanlarının iyi olmadığını varsayan ya da ikna olduğuna ima eden ve bunun sonucunda çalışmalarının gerektiği halde yanlış bir şey yapacaklarını savunmuştur. kaydedilmeli.

2. Pahalı bir Mesele Olabilir

Kukla kameralar pahalı olmayabilirken gerçek kamera özellikleri, satın aldığınız kamera ve izleme sistemlerinin sayısına bağlı olarak yüzlerce, hatta binlerce dolara mal oluyor. Bunları yüklemek ve bakım yapmak ek maliyet anlamına gelir. Onları kendiniz kurmayı düşünüyorsanız kablolama sistemleri hakkında iyi bilgiye sahip değilseniz veya kameralara zarar verebilecek kadar bu fikri dinlendirin.

3. Güvenlik Açıkları Olabilir

Güvenlik kameralarının kullanıcıları olarak kendimizi en son güvenlik sistemlerinde güncel tutmaya çalışırken, saldırganların ve suçluların da aynı şeyi yaptığını unutmamalıyız. Akıllı bir saldırgan muhtemelen onlar hakkında her şeyi bilir ve saptanamayacak bir yol bulmuş olabilir.
Ayrıca, teknolojiye duyarlı suçlular bu teknolojiyi anlamış olabilir ve güç kaynaklarını devre dışı bırakma / bağlantıyı kesme yolları geliştirmiş olabilirler. Artı, eğer kameralarınızı taklit / sahte olarak algılarsa, suçların önlenmesinde hiçbir şekilde yarar sağlamaz.

En kötü ihtimalle, bilgisayar korsanları Internet’i kullanarak güvenlik kamera sisteminizle harabete dönüşebilir ve bunun yerine sizi gözetlemek için kullanabilirler.

Bu, güvenlik kameralarını hasara ve / veya yanlış kullanmaya karşı savunmasız hale getirir.

4. Hırsızlığı Durduramaz

Kameralar, kullanıcıların daha sonraki görüntüleme için çekimleri kaydedebilmelerini ve suçluları cezalandırmalarına yardımcı olmak ve kanundan adalet önermelerine olanak tanır. Bununla birlikte, bir suçun sürdüğü sırada durdurulamazlar. Komşularına veya polise alarm sistemi gibi uyarmazlardı. Bu, mahkemeye gittiğinizde, sigorta talep ederseniz ve çalınan envanteri yeniden sıralarsanız bile kayıplara uğrayacağınız anlamına gelir; bu da artık kendinizi kesinlikle güvende hissettirmeyebilir ve onlara karşı inançlarınızı kaybetmenize neden olabilir.

Sonuç

Güvenlik kamerası sistemlerini kurma konusundaki önemli kararı vermeden önce, bilinçli bir karar vermenize ve ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayan bir kamera seçmenize yardımcı olacak şekilde, onlar hakkında eksiksiz bilgi sahibi olmak iyidir. Bu teknolojik hayranlık kurmanın avantaj ve dezavantajlarını ölçtükten sonra seçiminiz hakkında daha iyi hissedeceksiniz.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?