İŞLETMELER DE GÜVENLİK KAMERALARINI KURMAK İÇİN EN İYİ YERLER

İşiniz sizin için önemlidir ve yalnızca yolunda olduğunu görmek istersiniz. Ofis operasyonlarının pürüzsüz çalışması iş başarısı için çok önemlidir.

Ofis binanızın tüm alanlarını izlemeniz mümkün değilse de, şirketinizde devam eden her şeyi takip etmek için modern teknolojinin gücünden yararlanabilirsiniz.

Birçok şirket güvenlik kameraları kurma fikrine yöneliyor . Bu eğilim, işletme sahiplerinin, özellikle etrafta olmadıklarında, gelişmelerden haberdar olmalarını sağladığı için tercih etmektedirler.

Yapılan son araştırmada, % 48 işverenin iş yerindeki faaliyetleri izlemek için video gözetim sistemleri kullandığı tespit edildi. Ofis dolandırıcılığı ve çalışanların hırsızlığı olaylarıyla birlikte, güvenlik kameralarını kurumsal güvenlik sistemlerinin bir parçası haline getirmek iyi bir fikir olabilir.

İşte, giderek daha fazla işletme sahibinin bu sistemleri tercih etmesinin çeşitli nedenleri:

  • Ofiste güvenliği artırmak
  • Çalışanlara yönelik hırsızlığı, iç suçları ve şiddeti önleme
  • Çalışanların performansını ve verimliliğini artırmak
  • Çalışanların anlaşmazlıklarını gidermek
  • Bilinmeyen ziyaretçilerin izlenmesi
  • İş dünyasındaki çıkarlarını teknolojik açıdan savunma ve koruma

Şirketlerin güvenlik kameralarına başvuran iki temel amacı önleme ve soruşturma.

Bu kameralar, ofisinize devam eden ve her an görüntülenebilen her şeyi kaydeder ; özellikle bir kazanın incelenmesinde veya gerçekte neler olduğunu öğrenmek için bir suç işlemesinde yardımcı olurlar. Ayrıca, hukuki sorunları çözmek için fiziksel kanıt olarak da kullanılabilir.

Kameralar gözetim altında olduklarının farkında olan insanlar üzerinde önleyici bir etkiye sahip olduklarından etkilidirler; bu da, onları daha iş odaklı hale getirir ve  istenmeyen davranışlara daha az yatkın hale getirir.

Bununla birlikte, kameranızdan maksimum sonuç almak için, belirli stratejik konumlara yerleştirmeniz gerekir.

Giriş / Çıkışlar

Sorunların asla kapınızı çalmadığı söylenir, sadece izinsiz girer. Bunu, şirketinize de uygulayabilirsiniz. Güvenlik kameralarını giriş / çıkış kapısına takmanız, tesisinize kimin girip çıkmakta olduğunun ve girişinin yetkili olup olmadığının veya izinsiz girilmesinin mümkün olup olmadığının izini sürmenizi sağlayacaktır.

Bunun dışında, bu, aynı zamanda, sorun yaratması durumunda, kimlik tespiti amacıyla çok etkili bir şekilde çalışacak insanların yüzlerini yakalama ve görüntüleme şansınızdır. Bununla birlikte, bu alanlara kameralar yüklerken bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekecek.

Gün boyunca, kapı her açıldığında ışıkta bir değişiklik olabilir. Bu, kameraya bakan kişinin donuk veya karanlık görüntülerine neden olabilir. Bu gibi durumlarda kameranızın, kapıyı işaret etmenin aksine dıştaki ışıktan uzakta ve içeriden dışarı bakacak şekilde kurulması mantıklıdır.

Mükemmel bir caydırıcılık olarak çalışan bir başka fikir, girişin yakınında monitörlerin kurulmasıdır. Bu ziyaretçiniz, gözlem altında olduğunun iş yerinize adım attığı andan itibaren haberdar olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, kamerayı monitörün yakınına yerleştirirseniz, ziyaretçinin ekrandaki görüntüleri gözlemlediğinde muhtemelen daha iyi bir yüz görüntüsünü elde edersiniz.

Resepsiyon alanı

Resepsiyon, trafik açısından yüksek bir konumdadır ve dolayısıyla bunu kapsamak önemlidir. Bu, çalışanlarınızın ve dışarıdakilerin ofisine girdiklerinde girdikleri ilk alanlardır. Orada bir kamera bulundurma konusunda çok açık görüşlü olmak istemiyorsanız, ofis dekoruyla birleşebilecek gizli bir kamerayı düşünebilirsiniz.

Bu yerleştirmelere birkaç örnek saat, resim çerçevesi, kapı tokmakları, heykelcikler, duman dedektörleri, yağmurlama başlıkları vb. Içinde gizli kameralar içerir.

Gizli kameraların kullanılması bazı yasal konulara neden olabilir . Bu nedenle, bu tür kameraları kullanmadan önce eyalet yasalarından haberdar etmeniz önerilir.

İş Yerleriniz

Tüm eylemin gerçekleştiği gerçek ofis alanından bahsediyorum. Çalışanlarınıza ve çalışma alışkanlıklarına göz kulak olmak istiyorsanız, güvenlik kameralarını bu alanlara yerleştirmeniz mantıklı olur. Bu, çalışanların faaliyetleri ve davranışları hakkında bilgi edinmeniz kolaylaştıracaktır.

İster işleri savsaklamak , iş yerinde zorbalık, isterse de başka bir taciz biçimi ve aradığınız şey yanlış davranışlar olsun, bu konuları araştırıp bunları yakından incelemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm görüntüleri elde edebilirsiniz.

Ofis Malzemeleri ve Mağazaları

Her ofiste sırlar vardır. Hassas belgelerinizi fiziksel veya elektronik olarak depoladığınız alanlarda kameralar dikmeyi düşünebilirsiniz. Bu, kısıtlı alanları izlemenize ve kimlerin izinsiz gizli dosyalara ve kayıtlara eriştiğini görmenize yardımcı olarak uzun bir yol kat edecektir.

Bunun dışında, kırtasiye ve ofis sarf malzemeleri ile ekipman odaları etrafında kameralar monte etmeyi de düşünebilirsiniz. Bu, sizden çalmakta olan çalışanlara veya kişisel kullanım için ofis hükümlerini kullanmanıza dikkat etmenizi sağlayacaktır.

Müşteri Etkileşim Noktaları

Bunlar çok hassas noktalardır ve güvenlik kameraları burada şarttır, özellikle müşterilerinizle (örneğin bankada olduğu gibi) birkaç para ile yapılan işlemleri yapan bir işletmeyseniz. Bu, yazarkasa, fuar alanına ve diğer işlem noktalarına sahip olduğunuz alanları da içerir.

Kameraları çok yüksek oranda monte etmeyin. İnsanların yüzlerini yakalamak istersiniz, başlarının üstü değil.

Depolar

Deponuz, milyonlarca dolarlık envanteri depoladığınız yerdir ve bu nedenle hırsızlık ve benzeri suçların ana hedefi olabilir. Onu korumak size kalmış. Bunu deponuzun içindeki ve dışındaki birden fazla lokasyonda güvenlik kameraları monte ederek yapabilirsiniz .

Ayrıca net kayıtlar ve görüntüler elde etmek için deponuzun her zaman iyi aydınlatıldığından emin olmanız gerekir. Bu tür kameraların varlığı caydırıcı bir unsur olacak ve hırsızlık veya dolandırıcılık gerçekleşmiş olsa bile, suçluyu tespit etmeniz kolay olacaktır.

Yükleme alanları

Yükleme / boşaltma alanları, soygun için belirgin diğer hedeflerdir. Bu nedenle, teslimatları ve giden envanteri izlemek için yükleme alanlarına yakın güvenlik kameraları kurmanız önemlidir. Bu yalnızca hırsızlığı önlemekle kalmaz, aynı zamanda sahte işçinin tazminat taleplerinden kaynaklanan zararları iş yerinizde de korur.

Ayrıca, güzel görüntü elde etmek için bu bölgeleri projektörlerle iyi aydınlatmanız önemlidir.

Tenha Bölgeler

Otoparklar, arka sokaklar ve çöp bidonları güvenlik kameralarının kurulumu için önemli stratejik noktalardır. Bu alanlar, şiddet ve vandalizm olaylarına müsait alanlardır.

Çöp kutularının hırsızlığa yardımcı olma potansiyelini hafife almayın. Çalışanların çöp kutusuna çeşitli öğeler atarak ve daha sonra alarak çaldığı tespit edilmiştir.

Projektörler ve güvenlik kameraları bu yerlere yerleştirmeniz önerilir. Suçlular, suç işlemeden önce iki kez düşünmek zorunda kalabilirler ve hatta olsa bile, yasal mercilerce yakalanmaları çok zor olmaz .

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?