Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri Tarihçesi

Güvenlik Kamera Sistemleri teknolojisi günümüzde çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu Kamera Sistemleri Hakkında sizlere bazı temel bilgileri vermek istiyoruz.

ABD’de ilk ticari kapalı devre televizyon sistemi (CCTV) Vericon denilen sistem 1949 yılında kurulmuştur. Fakat hükümetin bu sistemi Vericon hakkında çok az şey bilinmektedir. Marie Van Brittan Brown ev güvenlik sistemi icat etti. 4 delik vardı ve her biri için yukarı ve aşağı kayabilir bir kamera vardı hepsine tek tek bakılabilir. Bu sisteme 1969 patent verildi. Sistem kapıda kişiyi görüntülemek için bir televizyon seti  ve arayanın sesini duymak üzere bir cihaz dahildi.

Bu eski kamera sistemlerinde kayıt ve depolamak için hiçbir yol yoktu ve video gözetim sistemleri sadece izleme işlevine sahipti. Makara medya geliştirmesiyle gözetim görüntülerinin kaydı sağladı. Manyetik bantlar kullanımı oldukça zor ve zahmetliydi operatör kontrolünde olmalıydıayrıca pahalı ve güvenilmez bir sistemdi. Bu eksiklikleri, sebebiyle bu sistem yaygın değildi. VCR teknolojisi bilgileri kaydetmek ve silmek için daha kolay hale 1970’lerde geşd, bu sistemin kullanımı daha yaygın hale geldi.

1990’larda, dijital kopyalama birkaç kamera , zaman atlamalı ve hareket duyarlılığı , aynı anda izleme ve kayıt için geliştirilmiştir. Bu kamera sistemleri alanında  zaman ve para tasarrufu sağlayarak CCTV kullanımında bir artışa yol açmıştır.

Son yıllarda CCTV teknolojisi  internet tabanlı ürün ve sistemleri ve diğer teknolojik gelişmeler doğru orantılı olarak  geliştirilmiştir.

 

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?