Normal bir sabit sürücü ve güvenlik disk sürücüsü arasındaki farklar

Birçoğunuz, gözetim ihtiyaçları için normal bir masa üstü sabit disk kullanabileceklerini düşünebilir. Tüm sabit disklerin aynı olduğunu düşünerek bu mantıkla giderler ve benzer bir şekilde çalışırlar. Fakat onlara yönelik bu varsayım oldukça yanlış.

Geleneksel, masaüstü sabit diskler günde yalnızca 8 saat ve haftanın 6 günü çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece, toplam iş yükü en çok% 10 -% 20 oranında olacak ve performansları düşük ila orta olacaktır. Bu nedenle, genellikle başarısızlıklar arasında ortalama ortalama süre düşüktür.

Güvenlik kamerası sabit diski, gözetim videosunun dijital depolanmasında merkezi bir bileşen oluştururken. Haftanın 7 günü ve günde 24 saat çalışabilmek için bir DVR, NVR, Video Sunucu veya Video Yönetim Sisteminde kullanılabilir. Video kayıtlarını canlı tutmak için bu sabit disklerin daima etkin olması gerekir .

Genellikle, gözetim sabit disk kullanımı yüksek ve herhangi bir sabit disk kesintisi birden çok kullanıcıyı etkileyecektir. Bu nedenle, bu tür sürücüler sunan sabit sürücü üreticileri sıklıkla arıza yeteneği arasında yüksek ortalama zaman sunuyoruz. Seagate gibi bazı sabit sürücü üreticileri, arızalı sabit sürücünün verilerini, mekanik arıza veya kaza sonucu hasarın neden olduğu verileri kurtarmak için bir kurtarma hizmeti planı olarak bir bellenim de sunacak.

Bu nedenle, tüm kritik gözetim ihtiyaçlarınız için lütfen özel gözetim veya kurumsal sınıf sabit sürücüyü kullanın. Ve bunu kendiniz yapmak yerine,   tanınmış veri depolama üreticilerinin sunduğu bir video yönetim sistemi veya video sunucusu için daha iyi bir yol . Bu üreticiler, aletleri çalıştırmak için sertifikalı sabit diskleri ve diğer donanım bileşenlerini kullanıyorlar. Bu nedenle, güvenilirlik, ölçeklenebilirlik gibi faktörler bu aletlerle en iyi şekilde optimize edilebilir. Küçük ölçekli bir video gözetleme gereksinimi varsa ve birkaç analog kamera içeriyorsa, gözetim sabit sürücüsü ile gömülmüş bir DVR’ye gitmek daha iyi.

Unutmayın, eğer sizseniz, gözetim tesisatında kullanılan bileşenler ve donanımla ilgili olarak satıcıya veya kurucudan sormak sizin görevinizdir. Son derece özelleştirilebilir, ölçeklenebilir, güvenilir ve yönetimi kolay bir çözüm üzerinde ısrar etmelisiniz.

  • Eğer katılım 10-12 kameradan az ise, analog kamera kurulumu bir DVR ile birlikte önerilir.
  • Kurulum 15’den fazla kamera gerektiriyorsa, IP kameralar için gitmek ve bir NVR kullanmak daha iyi. Bu, ileride yükseltmek için iyi bir kapsam sunar.
  • Yükleme çok sayıda analog ve IP kameraya sahipse, analog ve ağ kamera kayıtlarını eğlenceli hale getiren bir hibrid NVR kullanmak daha iyi olur.
  • Havalimanları, otobüs nakil tesisleri ve benzeri kamuya açık yerlerde gerçekleşen tüm büyük ölçekli tesisler için, IP kamera kurulumları için daha iyidir. Ancak genelde IT başının, analog ve IP kamera katılımı karışımı ile gözetim işlemlerini gerçekleştirdiğini gözlemliyoruz.
  • Spesifik olarak, neredeyse 4-5 yıl önce, büyük veya küçük ölçekli gözlem tesislerinin hepsinde analog kameralar vardı. Ancak, teknolojideki gelişme ve en üst seviyedeki faydalar nedeniyle, IP kameralar için bir eğilim gözlemleniyor. Bu nedenle, mevcut eğilime ayak uydurabilmek için gözetim yöneticileri ekipmanlarını IP’den alıyor ya da her iki teknolojiyi de hibrid NVR’ler ve video yönetim sistemleri yardımıyla bütünleştirmek için elinden gelen çabayı gösteriyorlar.

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?