ÖNEMLİ GÜVENLİK KAMERASI ÖZELLİKLERİ

Güvenlik kamerası temel özellikleri ve seçim için size gerekli olacak olan temel faktörler.

Hareket algılama

Hareket algılama özelliğine sahip kameralar, kamera kendi görüş alanı içinde hareket izlediğinde size bildirim gönderebilir. Bu bildirimler, durumu izleyebilmeniz için sizi şüpheli etkinlikler konusunda uyarabilir.

Görüş alanı

Görüş alanı, bir kameranın ne kadar geniş bir açı yapabileceğini gösterir. Bu önemlidir, çünkü ihtiyacınız olan kameraların sayısını ve bunları nereye yerleştirmeniz gerektiğini etkileyecektir.

Ses

Ses özelliği, güvenlik kamerasının ses alımını bir mikrofon aracılığıyla, hoparlörden ses çıkararak veya her ikisinde de yapabilirsiniz. Her iki yönde de olan kameralar interkom olarak adlandırılır.

Çözünürlük

Çözünürlük, güvenlik kamerasında görüntünün ne kadar net olacağını belirler. Kameranızın görüntüleri yüzleri veya öğeleri belirlemeye çalışırken açıkça görünen bir görüntü çok yararlı olacaktır.

Wi-Fi Yeteneği

Wi-Fi özellikli bir kamera, ev ağınıza kablosuz olarak bağlanabilir; bu, kurulum için çok kullanışlı olabilir ve kesilebilecek telleri olmadığı için devre dışı bırakılmasından daha az etkilenir.

Gece görüşü

Kameranızın ışık seviyesinin düşük olduğu ortamlardan ışıksız olduğu durumlarda görüntü kaydedebileceği mesafe etkililiğini önemli ölçüde etkileyebilir, zira sıklıkla suç faaliyetleri gece gerçekleşebilir.

hareket

Pan ve / veya eğim yapabilen bir kamera, statik bir kameradan daha geniş bir alanı kaydedebilir ve bu nedenle, belirli bir alanı gözlemlemek için gerekli olan toplam kamera sayısını azaltabilir.

Maliyet

Açıkçası, bir kamera çok pahalıya mal oluyorsa, o zaman bir amaca hizmet etmez. Maliyet, her satınalma kararı için önemli bir faktördür.

 

Görüşme Başlat
Hemen Bize Ulaşın!
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?